Marleen werkt als GZ-psycholoog op de behandellocatie in Zwolle. Samen met collega’s biedt ze behandeling aan mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH), in een fase waarin het leven weer opnieuw vorm moet krijgen. Marleen: “Mensen komen bij ons na een ziekenhuisopname of revalidatie. Dus op het moment dat het ‘normale’ leven weer begint.”
Bij InteraktContour werken behandelaren met het programma Hersenz, speciaal ontwikkeld voor mensen met NAH in de chronische fase. Het programma richt zich op thema’s als vermoeidheid, geheugen, emoties, bewegen, communicatie en het omgaan met veranderingen in het dagelijks leven.
Als behandelend psycholoog kijkt Marleen samen met haar team wat iemand nodig heeft om verder te komen. “In het multidisciplinair overleg bespreken we: zijn we nog steeds aan het werken aan wat we met de cliënt hebben afgesproken? En is dit het maximale wat we voor iemand kunnen doen?”
Soms begint herstel bij iets kleins. Marleen herinnert zich een cliënt die moeite had om zijn situatie onder woorden te brengen.
“Hij kwam binnen met de vraag: durf ik hardop te zeggen dat ik niet-aangeboren hersenletsel heb? Daar zijn we mee aan de slag gegaan. En op een gegeven moment zei hij: ‘Ik ben Jan, en ik heb NAH.’ Zo’n moment betekent veel. Het zet iets in gang.”
Marleen werkt nauw samen met andere behandelaren. “Je ziet dat je samen mooie resultaten behaalt. We overleggen veel, en dat doen we altijd in het voordeel van de cliënt.”
Die samenwerking draagt niet alleen bij aan goede zorg, maar maakt ook het werk zelf waardevol. “Ik heb me wel eens afgevraagd wat maakt dat ik hier nog steeds werk. Voor mij is dat de sfeer, de fijne collega’s en de ruimte om je te blijven ontwikkelen.”